Olejek Lawendowy
Olejek lawendowy w kosmetykach naturalnych Lilla Mai pochodzi z Francji, z najcenniejszej odmiany lawendy, zwanej Wąskolistną. Ma on działanie antybakteryjnie, przeciwgrzybiczne, oraz przeciwbólowe. W znaczący sposób przyśpiesza regenerację tkanek (gojenie ran, poparzeń). Reguluje nadmierne pocenie. Doskonale oczyszcza i dezynfekuje powietrze.
Olejek neroli
Olejek neroli otrzymywany jest w wyniku destylacji kwiatów pomarańczy (Citrus aurantium). Ma orzeźwiający, delikatny, słodko-cytrusowy zapach. Ceniony jest w aromaterapii, jak również w kosmetyce pielęgnacyjnej. Olejek neroli normalizuje wydzielanie sebum, dlatego jest szczególnie polecany do cery tłustej i mieszanej. W pielęgnacji cery suchej neroli pomaga przywrócić odpowiednie nawilżenie i elastyczność skóry, jest również doskonały w leczeniu popękanych naczynek krwionośnych. Posiada również właściwości antydepresyjne, uspokajające, działa kojąco jednoczescie erotyzująco.
Może być stosowany do każdego rodzaju skóry.
Olejek z drzewa herbacianego
Naturalny olejek drzewa herbacianego otrzymywany z liści i gałązek drzewa Melaleuca alternifolia L. Działa antyseptycznie, przeciwgrzybicznie i przeciwpierwotniakowo, leczy kurzajki. Wykorzystywany jest w leczeniu infekcji, trądziku, zakażeń opryszczką i schorzeń dróg oddechowych. Działa odstraszająco na owady, jak również pomaga łagodzić świąd po ukąszeniach. W natualnych kosmetykach LillaMai olejek ten znaleźć można m.in. w ekologicznej paście do zębów z ksylitolem.
Olejek z drzewa różanego
Olejek eteryczny pozyskiwany z drewna drzewa różanego. Posiada korzenno-kwiatowy zapach. Duża zawartość linalolu sprawia, że olejek posiada działanie przeciwzmarszczkowe. Uelastycznia, wygładza i regeneruje naskórek. Ma działanie relaksujące. Polecany w stanach wyczerpania fizycznego i apatii. Łagodzi bóle głowy spowodowane napięciem i przemęczeniem. W kosmetykach marki LillaMai olejek ten znajduje się m.in. w odżywczym kremie z masłem Karite.
Olejek petitgrain
Petitgrain to cytrusowy olejek pozyskiwany z liści drzewa pomarańczowego. Posiada świeży, kwiatowy, lekko kwaśny zapach. Jako wyjątek wśród olejków cytrusowych petitgrain nie jest fotouczulający.Petitgrain redukuje nadmierne wydzielanie sebum. Z tego względu polecany jest w kosmetykach pielęgnacyjnych do cery tłustej, łojotokowej. W naturalnych kosmetykach LillaMai olejek petitgrain znajduje się m.in. w przeciwzmarszczkowym kremie o zapachu liści pomarańczy.
Olejek różany
Olejek z kwiatów róży damasceńskiej pochodzi z Bułgarii. Pobudza produkcję kolagenu dzięki czemu działa przeciwzmarszczkowo oraz przyspiesza regenerację naskórka. Wzmacnia, regeneruje, poprawia nawilżenie skóry, rozjaśnia przebarwienia oraz poprawia cerę naczynkową. Ma działanie ściągające i antyseptyczne. Nadaje się do każdego rodzaju skóry, a szczególnie do cery dojrzałej i wrażliwej. W organicznych kosmetykach LillaMai olejek różany znajduje się m.in. w kremie pod oczy z kofeiną.
Olejek rozmarynowy
Naturalny olejek rozmarynowy działa przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybicznie, antyseptycznie. Wzmacnia mieszki włosowe, dzieki czemu eliminuje wypadanie włosów. Posiada świeży, intensywny zapach. Działa wzmacniająco. W ekologicznych kosmetykach marki LillaMai olejek rozmarynowy znajduje się m.in. w ekologicznym szamponie rozmarynowym.
Olejek palmaroza
Olejek Palmarozy ma działanie nawilżające i stymulujące. Reguluje produkcję sebum oraz stymuluje odnowę komórek skóry, przez co jest polecany do skóry dojrzałej. Działa antybakteryjne, często bywa wykorzystywany w recepturach produktów przeznaczonych do skóry zanieczyszczonej. Dobrze komponuje się z innymi olejkami. W kosmetykach ekologicznych LillaMai używany jest m.in. do produkcji ekologicznego szamponu rozmarynowego.
Olejek cedru atlantyckiego
Cedr atlantycki (Cedrus atlantica Endl. Manetti) występuje w Górach Atlasu, na terenie Maroka i Algierii. Cedr był znany i ceniony w starożytności. Wykorzystywany do wyrobu perfum oraz jako drzewo budulcowe. Był używany do balsamowania mumii oraz do wyrobu perfum. Olejek cedru posiada silne właściwości dezynfekcyjne i zapobiegające rozwojowi różnych drobnoustrojów. Zawiera 53 składniki, głównie seskwiterpeny, tj. α-, β- i γ-himachaleny, które stanowią 70%. Olejek cedrowy pozyskiwany jest na drodze destylacji drewna z parą wodną. Cedr atlantycki i otrzymywany z niego olejek wykazują działanie antyseptyczne (stosuje się go w przeziębieniach, grypie i katarze), bakteriobójcze (można go stosować przy zapaleniu dróg moczowych), wykrztuśne, przeciwbólowe (najczęściej przy reumatyzmie i artretyzmie). Odgrywa ważną rolę w leczeniu niektórych chorób skóry, np. trądzika, zapobiega świądowi i przyspiesza gojenie w egzemach, wypryskach, owrzodzeniach, oparzeniach. Jest stosowany w łojotoku i łupieżu. Zapobiega też przetłuszczaniu się włosów. Jest dodawany do kosmetyków antycellulitowych. W kosmetykach organicznych LillaMai olejek cedru atlantyckiego obecny jest m.in. w peelingu algowym do ciała.
Olejek mandarynkowy
Olejek eteryczny wytłaczany ze skórek mandarynki . Główny związek chemiczny zawarty w olejku to limonene oraz methyl anthranilate i niewielkie ilości geraniol, citral, citronellal. Olejek posiada słodki, orzeźwiający zapach. W kosmetykach naturalnych jest stosowany na rozstępy. Może być używany codziennie. Olejek ten jest fotouczulający. Po użyciu go nie powinno się wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych.
Olejek eukaliptusowy
Naturalny olejek eukaliptusowy otrzymywany jest przez destylację z parą wodną świeżych liści eukaliptusa gałkowego Eucalyptus globulus L. z uprawy ekologicznej. Charakteryzuje go świeży, ziołowo-ziemisty zapach.
Głównym składnikiem terapeutycznym olejku jest cyneol (eukaliptol) o właściwościach przeciwbakteryjnych oraz poprawiających wymianę tlenową w pęcherzykach płucnych. W związku z powyższym, często wykorzystuje się go w medycynie - w schorzeniach górnych dróg oddechowych (inhalacje). Stosuje się go również do masażu – w reumatyzmie i bólach mięśniowych. Działa chłodząco, antyseptycznie oraz niweluje wykwity skórne. Emulsja z 2% olejku eukaliptusowego zabija do 70% bakterii tlenowych. Pomaga przy paradontozie, gdyż tworzy na zębach ochronny, bakteriostatyczny film.
Olejek eukaliptusa cytrynowego
Olejek eukaliptusa cytrynowego (Eukalyptus citriodora) różni się diametralnie od olejku zwykłego eukaliptusa. Ze względu na swój silny słodko-cytrusowy zapach, podobny do zapachu liści melisy, znajduje zastosowanie w wielu naturalnych produktach kosmetycznych. Występuje często jako składnik ekologicznych kosmetyków stosowanych do leczenia trądziku, podrażnień skóry, skaleczeń. Ze względu na swoje właściwości antyseptyczne, polecany jest również na przeziębienia. Zmniejsza zmęczenie, a także oczyszcza umysł, może być używany jako środek dezynfekujący. Posiada też właściwości odstraszające owady.
Olejek z Tuji
Olejek z rośliny "Juniperus ashei" mylnie nazywany cedrowym jest pozyskiwany z odmian tuji. Posiada balsamiczny, słodki zapach, charakterystyczny zwłaszcza dla kosmetyków męskich. W organicznych produktach marki LillaMai olejek ten znajduje się m.in. w odżywczym kremie z masła Karite.